Diforc'hioù etre adstummoù "Galizeg"

2 okted ouzhpennet ,  7 miz zo
Diverradenn ebet eus ar c'hemm
(Ar restr commons:File:Linguistic_map_Southwestern_Europe-en.gif oa bet lakaet e-lerc’h Linguistic_map_Southwestern_Europe.gif ; Goulennet e oa gant commons:User:CommonsDelinker (File renamed: Criterion 4 (harmonizin)
 
*ar memes verboù direizh dre vras: ''ser, haber, ir, dicir ...''<ref>*[http://gl.wikipedia.org/wiki/Verbos_galegos_ser,_estar_e_ir Ar verboù ser, estar, ir.]</ref><ref>[http://gl.wikipedia.org/wiki/Paradigmas_dos_verbos_irregulares_galegos Paradigmoù ar verboù galizek direizh]</ref>
 
== Frazennoù skwerskouer : ==
{|
![[Galizeg]]
Implijer dizanv